Pôžička na spotrebič – kreditka alebo fínska pôžička


Pôžička na spotrebič – kreditka alebo fínska pôžička

Technologický pokrok sa prejavuje aj v oblasti bežných spotrebičov, dnes sa už vyrábajú oveľa efektívnejšie a hlavne úspornejšie prístroje oproti tým, čo máte desať rokov doma. Najmä spotrebiče dennej potreby ako chladnička či pračka, by mali byť v energetickej triede A+ a vyššie, iné sa totiž ani nesmú predávať od roku 2013. Koľko skutočne strácate každý deň kvôli neúspornosti Vašich spotrebičov? Triedu B a nižšie by sa Vám oplatilo vymeniť, ale kde na to vziať peniaze?

Kreditná karta

Ak nemáte peniaze ušetrené, ale budete si musieť na potrebný spotrebič požičať, kreditka je jednou z možností. Na kreditnej karte máte možnosť ísť do mínusu, ktorý máte nastavený k účtu a ktorý predstavuje pôžičku od banky. Veľkou výhodou je, ak pôžičku splatíte v bezúročnom období. V tom prípade splácate len požičanú sumu úplne bez úrokov. Ak toto neviete, alebo sa pozabudnete, úroky potom narastajú veľmi rýchlo. Dostupnosť týchto financií však niektorých ľudí zvádza nakupovať zbytočnosti. A preto ak máte v peňaženke kreditku, nenakupujte impulzívne len preto, že sa to dá.

Fínska pôžička

Tiež nazývaná mikropôžička. Je to pôžička zvyčajne do 350 eur. Dostupnosťou sa takmer vyrovná kreditke, po vyplnení formulára a schválení môžete mať peniaze na účte do pol hodiny. Schválenie pri tom nerobí žiadne problémy, ani negatívny zápis v registri nemusí hrať rolu. Úroky u týchto pôžičiek nájdete väčšinou vysoké, no ešte vyššia býva hodnota RPMN. Tá zahŕňa aj poplatky za vybavenie a podobné nenápadné preplácania pôžičky. Splatnosť mikropôžičiek je najčastejšie okolo mesiaca, a tak je nutné si rozmyslieť, či to stihnete.

Nákup na splátky

V ponuke nájdete aj firmy, ktoré Vám predajú daný spotrebič priamo na splátky. Je to teda akýsi účelový úver. Za vybavenie a schválenie väčšinou nič neplatíte. Úroky nie sú malé, práve naopak, môžu sa pohybovať okolo 20% a s inými poplatkami rastie aj RPMN. Aj napriek tomu využíva túto možnosť nákupu spotrebičov veľa ľudí, pri nízkej požičanej sume totiž ani 20% úrok nie je pre nich veľmi povšimnuteľný.
Späť na hlavnú stránku...
Doplnit aktualni ID